Wózki widłowe – jak wybrać najlepsze?

Wózki widłowe pełnią bardzo ważną funkcję w wielu firmach. Usprawniają one pracę i wpływają na normy osób zatrudnionych. Ważne jest jednak odpowiednie dobranie wózka do potrzeb firmy. Jak wybrać najlepsze?

Czym się kierować szukając wózka widłowego?

Szukając wózka widłowego, warto skupić się przede wszystkim na tym, by zakupiony sprzęt był jak najlepszej jakości. Solidny wózek charakteryzuje się dłuższą żywotnością i nie psuje się zbyt często, dzięki czemu nie generuje tak wysokich kosztów podczas eksploatacji. Warto sięgać przede wszystkim po rozwiązania od znanych marek, takich jak Still, czy Toyota. Wózki od renomowanych firm są funkcjonalne i trwałe, łatwiej je również serwisować. Co, jeśli firmy nie stać na tak poważny wydatek? Warto wówczas postawić na wózek widłowy używany.

Dlaczego wózek używany jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim używany sprzęt jest o wiele tańszy niż nowy/. Ponadto czasami lepiej sięgnąć po wózek z drugiej ręki, jednak sygnowany przez znaną markę, niż sprzęt nowy od mało znanej firmy. Bardzo wiele sklepów oferuje sprzedaż wózków widłowych używanych.

Dobry wózek widłowy – co to znaczy? Na jakie cechy warto zwrócić uwagę?

Wózek ma przede wszystkim usprawniać pracę, powinien on być więc efektywny oraz funkcjonalny. Jedną z cech dobrego wózka jest pojemny akumulator, który nie wymaga częstych zmian. Sprzęt należy dostosować do potrzeb danej firmy. Wózki widłowe ręczne sprawdzą się głównie na małych halach. Magazyny hale dysponujące bardzo dużą powierzchnią, wymagają wózków z napędem elektrycznym. Dobre wózki widłowe powinny być również wzbogacone o funkcje, podnoszące poziom bezpieczeństwa podczas eksploatacji.

Wśród popularnych marek wymienia się między innymi wózki widłowe Linde, czy Komatsu. Sięganie po wózki od znanych firm jest ważne również z powodu lepszej dostępności do serwisów. Łatwiej jest oddać do naprawy wózek od popularnej marki, serwis Komatsu, czy Toyoty znaleźć da się w wielu rejonach kraju.

Dodaj komentarz