Wiązary dachowe – jak wybrać najlepsze?

Wiązary dachowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób, które przygotowują się do budowy własnego domu. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnej więźby dachowej. Jak w natłoku ofert wybrać tą najlepszą? Podpowiadamy.

Więzary dachowe na zamówienie

Więzary dachowe na zamówienie to rozwiązanie przeznaczone dla osób, które chcą skorzystać z nowoczesnych, prefabrykowanych rozwiązań w trakcie budowy domu. Ogromną zaletą jest przede wszystkim ich niewielki koszt oraz wysoka jakość wykonania. Sam proces produkcji jest wspierany przez nowoczesne technologie oraz jest całkowicie zautomatyzowany. Wpływa to tym samym na niewielki koszt realizacji zamówień. Uniwersalność oraz powtarzalność elementów ma odzwierciedlenie w szybkości projektowania oraz daje wysokie bezpieczeństwo podparte wieloletnim doświadczeniem w którym nie ma miejsca na eksperymenty i niesprawdzone rozwiązania.

Gotowe więzary dachowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając najlepsze wiązary dachowe, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na renomę producenta. Również rodzaj zastosowanego drewna oraz sposób jego impregnacji ma kluczowe znaczenie w uzyskaniu jak najwyższej wytrzymałości poszczególnych elementów zastosowanych w konstrukcji dachu. W polskich warunkach klimatycznych wszystkie elementy są narażone na liczne obciążenia. Powoduje to głównie silny wiatr oraz pokrywa śnieżna w zimie. Systemy wiązarów dachowych są zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie przeciwstawiać się niszczącej sile natury. Warto więc wybierać producentów, których produkty podparte są licznymi certyfikatami związanymi bezpośrednio z ich wysoką wytrzymałością oraz bezpieczeństwem stosowania w naszych warunkach klimatycznych.

Dach prefabrykowany

Przy tworzeniu dachu z elementów prefabrykowanych stosuje się zaawansowane obliczenia, które potwierdzają wytrzymałość zarówno statyczną, jak i dynamiczną całej konstrukcji. Wybierając te najlepsze elementy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich grubość. Więźba prefabrykowana jest znacznie bardziej stabilna od tej wykonanej tradycyjnymi metodami.

Dodaj komentarz