Okna – czym się kierować przy ich wyborze?

Okna, które możemy dziś zakupić do naszych mieszkań, bądź bloków znacznie różnią się od tych sprzed 15 lat. Lepsze parametry, wzornictwo oraz nowe rozwiązania sprawiły, że bez problemu możemy wybrać okna dostosowane do naszych potrzeb. Czym kierować się przy zakupie? Podpowiadamy.

Jaki materiał okien najlepiej wybrać?

Ramy okienne wykonywane są z PCV, aluminium bądź drewna. Na te drugie warto zwrócić uwagę, zwłaszcza wtedy gdy w obszarze naszych zainteresowań jest stolarka aluminiowa w Mińsku Mazowieckim. Najwięcej zwolenników mają okna, które wykończone są folią ozdobną imitującą drewno. Jest to szczególnie istotne, gdy dobierając profile zależy nam na tym, aby estetyką i stylem pasowały do aranżacji domu. Zdarza się, że inwestorzy decydują się na aluminium, jednak jest to dość kosztowne rozwiązanie.

Warto pamiętać o tym, że jeśli kierujemy się ceną i szukamy mniej kosztownych rozwiązań, to ramy wykonane z drewna i PCV, są bardzo do siebie zbliżone, np. parametrami technicznymi. Inne natomiast są ich właściwości użytkowe.

Jeśli zależy nam na długiej trwałości zakupionych okien, to zdecydowanie warto postawić na ramy z tworzywa sztucznego. Nie wymagają one odnawiania i malowania. Jest to wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Klasyczne białe profile kosztują najmniej. Możemy jednak zamówić okna, odpowiadające naszym preferencjom, np. białe od wewnątrz, a na zewnątrz pokryte okleiną.

Okna – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli wybraliśmy okna dopasowane do naszych preferencji, warto pomyśleć o dodatkach. Mają one ogromne znaczenie w codziennym życiu, np. dobrze jakby pokój dziecka wyposażony był okna z klamkami na kluczyk. Tutaj szczególnie warto zwrócić uwagę również na wzmocnione szyby, które nie zostaną wybite, gdy najmłodszy przez przypadek uderzy w nie czymś ciężkim.

Jeśli w mieszkaniu mamy problem z wilgocią, warto wybrać okna z wbudowanymi nawiewnikami. W ostatnim czasie, bardzo popularne stały się również okna z zabezpieczeniami antywłamaniowymi.

Dodaj komentarz