Nowoczesne rozwiązania osprzętu elektrycznego firmy Ospel

Firma Ospel rocznie stara się wprowadzać na rynek nowe elementy osprzętu elektrycznego. Panie należą do nich przede wszystkim gniazdka elektryczne ale również inaczej ściemniacze ledów czy włączniki.

Nowa seria na rynku – Szafir

Ospel jako czołowa marka produkująca osprzęt elektryczny wprowadziła na rynek nową serię. Jest ona pełna niespodzianek nie tylko dla fachowców, ale i dla klientów. Skupiono się przede wszystkim na praktyczności i estetyce oferowanego produktu.

Fachowiec zauważy przede wszystkim fakt, że ma zdecydowanie więcej miejsca na ułożenie przewodów w czasie montażu.

W serii tej użyto most z tworzywa. W związku z tym pozycjonowanie kontaktu nie wymaga już takich umiejętności. Jest w stanie poradzić się sobie z nimi również amator. Mostek posiadam zaczepy, które umożliwiają idealne ułożenie go. Tym samym gniazda ospel łatwiej się montuje.

Montaż ramki odbywa się za pomocą multi-zaczepów. Jest to więc znacznie uproszczona wersja montażu. Fachowcy mówią o niej, że jest to montaż „na klik”. Nie mam im potrzeby używania już gumek recepturek, aby montaż postępował szybciej.

Osprzęt z serii Szafir ma zupełnie nową konstrukcję. W serii tej budowa łączników, a także gniazd wtyczkowy pojedynczych czy specjalistycznych została stworzona w taki sposób, aby można było przykręcić poszczególne elementy do puszki instalacyjnej. Istotne jest, że nie ma potrzeby wcześniejszego demontażu pokryw zewnętrznych tej puszki.

To co sprawi, że montaż gniazdek serii Szafir ucieszę każdego specjalistę to fakt, że montaż jest na dzień dzisiejszy o wiele łatwiejszy. W praktyce oznacza to sprowadzenie prostopadłe umieszczanie przewodów względem zacisków. Taka konstrukcja powoduje, że nie ma możliwości, aby przewody wysunęły się podczas działań instalacyjnych. Istotnym faktem jest również to, że osłonięte zostały ostre krawędzie pazurków montażowych. Taka budowa gniazda elektrycznego sprawia, że nie ma możliwości skaleczenia dłoni podczas montażu.

Te drobne zmiany w budowie gniazda elektrycznego z całą pewnością nie ustaną docenione przez każdego fachowca zajmującego się na co dzień montażem gniazd elektrycznych. Doceni je również amator, który będzie musiał jednorazowo wymienić gniazdko elektryczne w swoim domu. Montaż przebiegać będzie szybko i sprawnie.

Ciągła praca popłaca

Fachowcy na co dzień zajmujący się montażem osprzętu elektrycznego z całą pewnością docenią działania firmy Ospel nad ułatwieniem im montażu. W związku z takimi ułatwieniami wprowadzonymi dla specjalistów firma sprzedaje coraz więcej produktów. Zyskuje na rynku coraz większą popularność.

Dodaj komentarz