Nowoczesne ogrodzenia z aluminium – dlaczego warto je kupić?

Aluminiowe ogrodzenia zaliczane są obecnie do kategorii najczęściej kupowanych ogrodzeń w nowoczesnym stylu do wyznaczania posesji wokół domów jednorodzinnych. Co spowodowało ich dużą popularność? W jakich wariantach są one dostępne?

Zalety ogrodzeń aluminiowych

Wśród wielu dostępnych ogrodzeń na rynku dostępna jest pełna gama modeli. Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe cieszą się wśród nich bardzo dużym zainteresowaniem, a przy tym można kupić je także w przystępnych cenach.

Aluminium jest materiałem wyróżniającym się wieloma zaletami, między innymi jest bardzo odporne na czynniki pogodowe, nie koroduje, jest lekkie i nie wymaga systematycznej konserwacji jak ogrodzenia stalowe lub drewniane.

Dodatkowym plusem jest ich estetyczny wygląd – ogrodzenia nowoczesne wykonane z aluminium można kupić w wielu stylowych wzorach, aby dopasować je do architektury budynku.

Aluminiowe ogrodzenia systemowe – proste w montażu

Nowoczesne ogrodzenia z aluminium oferowane są bardzo często jako ogrodzenia systemowe. Oznacza to, że w sprzedaży znajduje się pełna paleta dodatkowych produktów dopasowanych do ogrodzeń.

W ramach systemów ogrodzeniowych znajdują się:

  • przęsła
  • furtki
  • bramy
  • słupki
  • podmurówki
  • materiały montażowe

Dzięki temu, że wszystkie te elementy pasują do siebie, można je łatwo zamontować – także samodzielnie.

Ogrodzenia z aluminium – wzory i kolory

Producenci ogrodzeń z aluminium mogą zaoferować je w wielu wariantach wzorniczych i kolorystycznych, co powoduje, że można dopasować je do swojego gustu i wyglądu domu.

Najczęściej zamawiane są ogrodzenia panelowe, w których przęsła zbudowane są z poziomo ułożonych profili o różnych szerokościach do wyboru.

Wśród dostępnych modeli ogrodzeń aluminiowych znajdują się:

  • ogrodzenia pełne – profile ułożone są bezpośrednio obok siebie, nie dając prześwitu, oferują większą prywatność
  • ogrodzenia ażurowe – wyróżniają się prześwitem pomiędzy profilami, są tańsze od ogrodzeń pełnych
  • ogrodzenia żaluzjowe – cechują się profilami ułożonymi pod kątem, dzięki czemu dają prześwit, ale jednocześnie zapewniają wysoki poziom prywatności

Ogrodzenia aluminiowe mogą być także dopasowane pod kątem ich kolorystyki. Wśród najczęściej wybieranych ogrodzeń o kolorach jednolitych znajdują się szare, brązowe i czarne. Dostępne są też inne barwy z palety RAL.

Można także zdecydować się na zakup ogrodzeń aluminiowych drewnopodobnych. Pod kątem swojego wyglądu imitują one drewniane deski, dzięki czemu mają niebanalny wygląd i jednocześnie nie są tak wymagające w utrzymaniu jak ogrodzenia z prawdziwych desek drewnianych.

Dodaj komentarz