Nieduża łazienka też może być piękna i funkcjonalna – sprawdź, jak osiągnąć taki efekt!

Remont łazienki uchodzi za największe wyzwanie, jeśli chodzi o proces aranżacji mieszkania lub domu. Przestrzeń tego typu charakteryzuje się z reguły stosunkowo małym metrażem przy jednoczesnej konieczności umieszczenia w niej wielu elementów sanitarnych, które umożliwią komfortowe korzystanie z pomieszczenia. W jaki sposób zaaranżować łazienkę z jednej strony spełniającą swoje praktyczne funkcje, a z drugiej strony prezentującą się atrakcyjnie i stylowo? Oto kilka sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą uzyskać ten efekt.

Piękna łazienka? Postawmy na sprawdzone kolory!

O estetyce łazienki przede wszystkim świadczy jej czystość i schludność. W celu zadbania o taki efekt, przy wyborze koloru naszej łazienki możemy oczywiście postawić na tradycyjne, białe i jasne barwy, które idealnie komponują się ze sobą w małym pomieszczeniu. Za białą łazienką dodatkowo przemawia fakt, iż wszystkie dodatki, bez względu na ich kolor, będą świetnie pasowały do takiej przestrzeni. Jeśli chcemy zdecydować się na bardziej nowoczesną estetykę, możemy pokusić się o ciekawe połączenie kafelków drewnopodobnych i betonowych. Taki rodzaj materiału zapewni nam industrialną aranżację łazienki, dzięki czemu będzie ona wyglądała niebanalnie.

Prysznic czy wanna?

W przypadku małego pomieszczenia zwykle trzeba zdecydować się na jedno albo drugie. Zawsze podczas rozmów ze znajomymi o wymarzonej łazience możemy podzielić ich na zwolenników któregoś z tych rozwiązań. Wanna to idealny sposób na wieczorny relaks po ciężkim dniu. Co więcej, w niej również jesteśmy w stanie wziąć szybki prysznic, dlatego można ją wykorzystywa

dwojako. Wanna świetnie sprawdzi się także w sytuacji, gdy mamy małe dzieci. Jeśli jednak nasza łazienka jest naprawdę mała, a my pragniemy dodatkowo zaoszczędzić miejsce (np. na inne elementy, takie jak choćby pralka), wybierzmy kabinę prysznicową. Jest to praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo świetnie się prezentuje. Warto też wspomnieć, że ostatnim krzykiem mody stała się szyba, która oddziela strefę prysznicową od reszty łazienki. Jest to jeszcze lepsze rozwiązanie, które idealnie wpasuje się do każdej, takiej przestrzeni – aranżacyjnie lekkie, estetyczne, a zarazem funkcjonalne.

Pralka – nieodłączny element wielu łazienek

W przypadku dużej łazienki umiejscowienie pralki nie stanowi dla nas praktycznie żadnego problemu. Co innego jednak, gdy mówimy o przestrzeni niemal całkowicie wypełnionej przez muszlę klozetową, czasem też bidet, umywalkę oraz prysznic. Wtedy powinniśmy przedsięwziąć kroki ku przeniesieniu naszej pralki do kuchni lub innego pomieszczenia. W dużej łazience można ją bowiem też sprytnie zabudowa

, dzięki czemu nie będzie ona pierwszym elementem, na który wszyscy zwracają uwagę po wejściu do pomieszczenia. Temat takiego estetycznego „kamuflażu” w aranżacjach wnętrz poruszają też artykuły zgromadzone w serwisie Liluart.pl.

Nie zapominajmy o oświetleniu do łazienki!

Oświetlenie łazienki – o czym przekonuje zarówno ten portal, jak i wiele innych, sprawdzonych źródeł – to bardzo ważny punkt. W końcu jest to jedno z najbardziej praktycznych pomieszczeń w naszym domu i musimy zadbać o to, by każdy domownik miał idealne światło do dbania o siebie i swoją higienę. W tym celu zdecydowanie skutecznym rozwiązaniem jest umiejscowienie na suficie oczek halogenowych bądź ledowych. Zamiast nich możemy też zamontować stylowe tuby, które swoim kolorem będą nawiązywać do aranżacji pomieszczenia. Warto również zainwestować w lustro z obramowaniem wyposażonym w światło LED, dzięki czemu każdy makijaż będzie idealnie przygotowany.

Zobacz też: Czym jest aranżacja w stylu francuskim i jak ją zastosować w niedużym mieszkaniu? 

Dodaj komentarz