Montaż okien – jak go fachowo przeprowadzić?

Do montażu okien nie zawsze musi być wzywana specjalistyczna ekipa. Majsterkowicze i złote rączki bez trudu poradzą sobie z montażem okien z pomocą odpowiednich narzędzi. W tym artykule wskazane są najważniejsze kroki, które należy wykonać podczas montażu okien. Ten poradnik pomoże Ci zrobić to fachowo.

Montaż okien – potrzebne narzędzia

Prawidłowe osadzenie okien nie będzie możliwe bez odpowiednich narzędzi. Do nich zaliczamy przede wszystkim wiertarkę, miarkę, poziomicę, zestaw kluczy i pistolet do nakładania pianki izolacyjnej – przekonuje pracownik firmy Inter Okno, której jedną z usług jest wymiana okien z montażem w Siemianowicach Śląskich. Jeśli jesteś typowym majsterkowiczem to istnieją duże szanse na to, że masz je już w swoim warsztacie. Jeśli nie, to bez trudu można je nabyć w każdym sklepie z narzędziami budowlanymi.

Przygotowania do montażu okna

Przed przystąpieniem do montażu okna, należy dokładnie oczyścić ramę oraz usunąć stare elementy. Warto również dokładnie zweryfikować wymiary otworów, tak aby sam montaż przebiegł później sprawnie.

Odpowiednio przygotować należy również samo okno. Konieczne będzie usunięcie z niego folii ochronnej. Należy zrobić to wcześniej, ponieważ po założeniu okna będzie znacznie trudniej zrobić to prawidłowo. Kolejnym krokiem jest wstawienie ramy okna w otwór. Na tym etapie przyda się poziomnica oraz miara, ponieważ dokładne przymocowanie ramy jest bardzo istotne.

Montaż okna – etap końcowy

Zamontowaną ramę należy jeszcze zabezpieczyć z pomocą pianki ochronnej. Następnie można przejść do osadzenia samego okna. Jeśli wszystkie wcześniejsze prace były wykonane prawidłowo, nie powinno to być trudne. Należy jedynie odpowiednio nałożyć okno na zawiasy, a później wyregulować ich działanie – w tym celu należy kilkukrotnie otworzyć i zamknąć okno, a także sprawdzić wszystkie jego funkcje otwierania.

Jak widać, montaż okna w domu lub mieszkaniu wcale nie jest trudnym zadaniem. Jeśli jednak nie posiadasz odpowiednich narzędzi oraz umiejętności technicznych, lepiej powierzyć jego realizację profesjonalnej ekipie.

Dodaj komentarz