Mieszkanie na małym metrażu – porady w urządzaniu

Polacy często mieszkają w kawalerkach lub małych mieszkaniach. Nie jest to wygodne, ale znacznie tańsze od dużych mieszkań. Z tego powodu Polacy nabywają niewielkie, jednopokojowe lub dwupokojowe mieszkania, i starają się urządzić je tak, aby były maksymalnie wygodne. Mały metraż jest wyzwaniem, ale można ładnie urządzić takie lokum.

Małe mieszkanie powinno być przytulne

Małe mieszkanie powinno być przytulne i skromnie urządzone. Należy pozbyć się wszelkich zbędnych rzeczy – bibelotów, małych stolików, stosów książek oraz gazet. Meble są niezbędne, ale muszą być dobrane do małego metrażu. Półkotapczan dla dziecka, niewielka wersalka dla rodziców. Duża szafa pod ścianą pomieści wszystkie ubrania. Do tego stół lub ława – zależnie od tego, na co jest miejsce i 2 krzesła. Więcej się nie zmieści. Sposobem na mały metraż jest łączenie kuchni z salonem. Takie połączenie sprawia, że pani domu nie pracuje w małej, bardzo ciasnej kuchni, lecz ma własny zakątek. Jest to dla niej doskonałe rozwiązanie w dobrej cenie. Kuchnia musi pomieścić blat, lodówkę, kuchenkę, czasami też zmywarkę – w małej kuchni najlepsza jest zmywarka mini lub slim, czyli taka, która nie zajmie zbyt wiele miejsca.

Meble na wymiar to dobry pomysł

Do małego mieszkania najlepiej jest zamówić meble na wymiar – tak radzą specjaliści. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – takie meble są idealnie dobrane do metrażu. Sprawdzą się i nie zajmują zbędnie powierzchni. Wygodne meble to podstawa, a niejedna osoba doceni takie meble w dobrym stylu. Najlepsze są drewniane meble, które doskonale umeblują mieszkanie i posłużą przez wiele lat. W kuchni dobrze jest mieć blat roboczy składany. Gdy nie jest używany, nie będzie zajmował miejsca. Takie podejście trzeba wypracować sobie do wszystkich miejsc w małym mieszkaniu. W łazience potrzebna jest pralka slim, czyli wąska, dopasowana do potrzeb każdego klienta. Taka pralka zmieści się w każdym miejscu. Do tego mały prysznic lub niewielka wanna – takie rozwiązanie jest na pewno bardzo dobre. Płyta gazowa lub elektryczna z dwoma palnikami, lodówka podblatowa – te rozwiązania także oszczędzą przestrzeń i sprawdzą się w niewielkiej kuchni czy małym aneksie kuchennym. Jednokomorowy zlew bez ociekacza też jest ekonomicznym rozwiązaniem. Najlepiej zamówić projekt małego mieszkania i meblować je dokładnie tak, jak zalecają specjaliści. Wówczas jest pewność, że mieszkanie zostanie dobrze urządzone.

Stonowane kolory ścian i jednolite podłogi stworzą dobre wrażenie i pozytywnie wpłyną na samopoczucie osób mieszkających w takim lokum. Jest to sprawa jak najbardziej oczywista. Na kamiennej lub drewnianej podłodze dobrze jest ułożyć dywan czy wykładzinę, które ocieplą podłogę i sprawią, że będzie się bardzo przyjemnie po niej stąpało. Ta strona internetowa https://q4.pl/aktualnosci/2022/05/18/mieszkanie-na-malym-metrazu-porady-w-urzadzaniu rozwija temat Mieszkanie na małym metrażu – porady w urządzaniu.

Jak podejść do umeblowania małego mieszkania?

Do meblowania małego mieszkania mającego 27-40 metrów trzeba podejść bardzo rozsądnie – należy zaplanować każdy zakup, naradzić się z rodziną i specjalistami, nie dać się ponieść emocjom i nie kupować dużych mebli do takiego mieszkania. Niewysokie opłaty oraz szybkie sprzątanie takiego mieszkania są ważne. Coraz więcej osób doceni takie lokum i zechce z niego korzystać. Jeśli mieszka w nim jedna osoba to jest łatwiej, jeśli jednak w małym mieszkaniu muszą zmieścić się 2-4 osoby to problemy jednak się pojawiają. Staranne planowanie na pewno pozwoli uchronić się przed kłopotami i mieszkać całkiem przyjemnie. Każdy centymetr powierzchni musi być dobrze wykorzystany, a ład zachowany. Bałagan tylko zajmuje powierzchnie i nie jest dobry dla osób mieszkających w małym lokum.

Dodaj komentarz