Którą kostkę brukową wybrać na podjazd?

Kupno kostki brukowej na podjazd jest ważnym zadaniem. Od tego, jaką kostkę wybierzemy, w dużej mierze będzie zależał komfort korzystania z podjazdu. Gdy korzystać będziemy wyłącznie z aut osobowych, wystarczy zakupić kostkę brukową o grubości 6 cm. Kostka 8 cm wymagana jest, gdy na podjeździe będą parkować samochody ciężarowe lub specjalistyczne.

Podjazd to niezwykle ważny element otoczenia domu, biura, zakładu pracy, magazynu czy innego obiektu przemysłowego, handlowego. Sprawne poruszanie się po podjeździe samochodów osobowych, dostawczych oraz terenowych, jest uzależnione między innymi od tego, jak będzie przygotowane podłoże, jaką kostkę kupimy, jakie będzie miała parametry. Kostka brukowa jest jednym z elementów, na który musimy zwrócić uwagę.

Która kostka brukowa na podjazd do domu?

Jeżeli chcemy kupić odpowiednią kostkę brukową na podjazd do domu, producenci zaproponują nam na pewno odpowiednie rozwiązanie. Podstawowym parametrem będzie tu oczywiście grubość kostki. Jeżeli wiemy, że na naszym podjeździe będą parkować auta osobowe, minimalna grubość kostki powinna wynosić 6 centymetrów.

W przypadku, gdy jednak na podwórku mamy na przykład szambo betonowe, możemy zainwestować w kostkę o grubości 8 centymetrów. Kolor oraz wzornictwo powinny być dopasowane do ogólnej aranżacji otoczenia domu.

Która kostka brukowa na podjazd do obiektów przemysłowych i innych?

Tu sprawa doboru kostki wygląda inaczej. Sklepy, hurtownie, magazyny, centra dystrybucyjne – wszystkie obiekty, które są obsługiwane przez ciężkie pojazdy specjalistyczne, samochody dostawcze czy ciężarowe, wymagają zastosowania kostki o grubości minimum 8 centymetrów. Oczywiście taka kostka powinna być układana na podłożu, które jest odpowiednio przygotowane, jak również wzmocnione.

W przypadku pojazdów z obciążeniem, można zastosować kostkę o grubości większej, niż 8 centymetrów.

Zobacz także:  http://fajnydom.com.pl/jak-prawidlowo-ulozyc-kostke-brukowa/

Odpowiednie przygotowanie podłoża

Kluczową kwestią jest to, aby w odpowiedni sposób przygotować podłoże. W pierwszej kolejności trzeba odpowiednio rozprowadzić instalacje. Liczy się również wykonanie spadków i systemu odwadniania, dzięki czemu woda nie będzie spływać w kierunku budynku.

Wszystkimi tego rodzaju pracami zajmują się wyspecjalizowane firmy, jak http://brukland-kostka.pl/. Zajmą się one również dostarczeniem kostki brukowej. Współpraca z doświadczonymi firmami jest na wagę złota, gwarantuje odpowiednie wykonanie zlecenia, ukończenie go w terminie, jak również maksymalne wykorzystanie potencjału kostki.

One thought on “Którą kostkę brukową wybrać na podjazd?

Dodaj komentarz