Kominki elektryczne w trosce o bezpieczeństwo domu

Przypadki zaczadzenia, pożaru czy nawet zwykłych oparzeń związanych z użytkowaniem pieców centralnego ogrzewania albo tradycyjnych kominków są nadal bardzo częste. Ryzyko rośnie wraz z wiekiem takich urządzeń, a niestety zakup nowych to często wydatek, na który nie każdego stać. Aby zminimalizować takie sytuacje można zainwestować w kominki elektryczne.

Gwarancja bezpieczeństwa

Nowoczesne modele takich kominków posiadają cały szereg różnych zabezpieczeń, które chronią nie tylko użytkowników, ale również sam dom. Przede wszystkim ze względu na swoją specyfikę eliminują jakiekolwiek ryzyko wybuchu pożaru spowodowanego zaprószeniem ognia. Z kolei niebezpieczeństwo powstania zwarcia jest minimalizowane przez wbudowanie mocnych bezpieczników chroniących urządzenie przed awarią. Wzmocnione szyby odpowiadają za zabezpieczenie kominka przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi na obicie, stłuczenie czy zarysowanie.

Zero ognia i dymu

Brak otwartego paleniska z ogniem sprawa automatycznie, że znika ryzyko zaczadzenia wywołanego powstawaniem niebezpiecznego czadu. Użytkownicy kominków elektrycznych od na przykład https://www.komineo.pl/kominki-elektryczne nie muszą się też obawiać oparzeń, co przekłada się na większe bezpieczeństwo zwłaszcza dla dzieci, które zawsze muszą wszystkiego dotknąć. Brak ognia oznacza też brak dymu, więc kominki elektryczne nie są wyposażane w żadne kanały wentylacyjne i kominowe. Można je zamontować w każdym miejscu w domu, które posiada dostęp do prądu.

Statystyki zachęcają do kupna

Liczba kominków elektrycznych kupowanych w sklepach i montowanych w polskich domach sukcesywnie rośnie. Spowodowane jest to tendencją do większej dbałości o środowisko, ale również i troską o własne bezpieczeństwo użytkowania urządzeń grzewczych. Statystyki wskazują też, że klienci wybierają wiszące kominki elektryczne, narożne lub zabudowane z czysto praktycznych powodów jak łatwość obsługi czy większa swoboda w sterowaniu temperaturą. Urządzenia tego typu nie wymagają bowiem stałego dokładania paliwa lub innego opału, dlatego wystarczy je uruchomić tylko raz i ustawić odpowiednią temperaturę, aby zapewnić w domu właściwe ogrzewanie.

Dodaj komentarz