Jak wybrać klamkę do drzwi wewnętrznych?

Klamki i gałki do drzwi wewnętrznych, jeśli zostaną starannie dobrane, mogą być klejnotem, którego potrzebuje każde pomieszczenie. Wspomniane drzwi są istotnym i funkcjonalnym elementem każdej posiadłości, działając zarówno jako separatory, jak i punkty dostępu między różnymi przestrzeniami mieszkalnymi. Nowoczesny dom z czterema sypialniami ma zazwyczaj od 11 do 18 drzwi wewnętrznych, ale liczba ta może sięgać nawet więcej, szczególnie w starszych i bardziej tradycyjnych nieruchomościach. Sprawdź, jak wybrać odpowiednią klamkę!

Klamki czy gałki?

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, jest to, czy wybierzesz gałki, czy klamki. Dostępne są zarówno proste, minimalistyczne modele, jak i bardziej ekstrawaganckie i dekoracyjne. Niesłabnącą popularnością cieszą się gałki. Dzięki wszystkim innowacjom, które zostały wprowadzone w materiale, stylu i wzornictwie, mogą posłużyć jako atrakcyjny element zarówno w nowoczesnych, jak i współczesnych rezydencjach.

Klamki w drzwiach w naturalny sposób zapewnią lepszy chwyt, pomagając osobom o różnym poziomie siły i zręczności. Podobnie jak w przypadku gałek, istnieje wiele różnych wzorów i wykończeń. Producenci proponują opcje odpowiednie dla każdego stylu nieruchomości. Ogólnie rzecz biorąc, klamki będą jednak wyglądać nowocześniej niż gałki. Ostateczna decyzja ostatecznie sprowadzi się do osobistych preferencji i zwykle będzie podyktowana estetyką i tym, kto będzie korzystał z danego rozwiązania.

Design

Chociaż małe, klamki do drzwi mogą naprawdę wpłynąć na ogólny wygląd Twojego domu. Obecnie istnieje tak wiele opcji, że możesz poczuć się przytłoczony. Pomyśl o swojej klamce jako o kolejnym akcesorium w domu, a nie tylko o elemencie okuć. Weź pod uwagę ogólny wygląd i motyw swojego domu. Jeśli Twoja rezydencja jest nowoczesna i elegancka, mosiężna gałka w stylu vintage nie będzie pasować do wystroju, który próbujesz osiągnąć.

Zastanawiasz się, jaka klamka pasuje do Twojego domu? Kolejnym elementem projektu, który należy wziąć pod uwagę, są same drzwi. Czy zamierzasz zamontować takie same drzwi w całym domu, czy uzależniasz to od rodzaju podłogi lub pomieszczenia? Jeżeli decydujesz się na jeden model, prawdopodobnie będziesz chciał użyć tych samych klamek, aby uzyskać jednolity wygląd. Pamięta jednak, że nie obowiązują tutaj konkretne zasady. Jeśli w każdych drzwiach chcesz mieć inną klamkę, po prostu tak zrób.

 drzwi wewnetrznych

Funkcjonalność

To, jak wygląda klamka w dłoni, może wydawać się nieistotną sprawą, ale w rzeczywistości jest dość ważna. Prawdopodobnie będziesz używać tego uchwytu niezliczoną ilość razy każdego dnia, więc chcesz mieć pewność, że dobrze leży w dłoni. Nie kupuj uchwytu, który powoduje dyskomfort lub jest trudny w użyciu. Zastanów się, kto będzie korzystał z drzwi i czy istnieją jakieś fizyczne ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę.

Wybierz wykończenie, które będzie pasować do Twojego otoczenia; tj. czarny, biały, nikiel satynowy lub stal nierdzewna. Niektóre klamki mogą być pomalowane proszkowo. Zastanów się, czy chcesz je dopasować do drzwi, czy mebli. Wybierz model, który poprawi funkcjonalność pomieszczenia.

Dodaj komentarz